Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:

43 lata temu Polak został Papieżem

Mijają 43 lata od wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. 16 października 1978r. najwybitniejsi kardynałowie powołali nowego biskupa Rzymu. „Powołali go z dalekiego kraju, ale jednocześnie jakże bliskiego poprzez komunię w chrześcijańskiej wierze i tradycji” – mówił Jan Paweł II po swoim wyborze. W trakcie swojego pontyfikatu papież odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 129 krajów, 9-krotnie przybył do Polski. Był na wszystkich zamieszkanych kontynentach, dlatego został nazwany Papieżem Pielgrzymem.

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu na czele ze Starostą Piotrem Soczyńskim oraz Wicestarostą Anitą Juchno oraz przybyłe delegacje złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II w Głubczycach w celu upamiętnienia tej wielkiej chwili, gdy Stolicę Piotrową objął papież Polak.